BANNER-11

Sandra Wijkman Donovan

Alexandra (men de flesta känner henne som Sandra) har undervisat i yoga under 20 år och det är en stor passion som började när hon bodde i NYC under 10 år.

Sandra har över 1200 timmars utbildning inom yoga – främst Hatha, Vinyasa och Yin men också Tantra flow. Efter 10 år i NYC flyttade hon med familj till Mallorca där hon grundade och drev Earth Yoga i Palma under 10 år. Sedan hon kom hem till Sverige har Sandra undervisat i Stockholm och är också lärare på yogalärarutbildning.

Hon älskar att blanda in rörelse, kärleken till naturen och filosofi i sina klasser. Sandra har även gått en två årig utbildning inom shamansk healing.

Sandra är aktuell på YogaManas schema (från och med hösten 2023) med klasserna:
Vinyasa Flow på måndagar kl. 09.30-10.45, tisdagar kl. 07.00-08.15 och 17.15-18.30 samt torsdagar kl. 09.30-10.45.

Köp kort, bli medlem eller boka yogakurs här.

Välkommen till sköna klasser med Sandra!

Fler Lärare & Terapeuter